Zimne horuce napoje

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale zbierają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub i kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można odnaleźć mnóstwo przepisów na świeże napoje tego gatunku. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, jednak o nauczyć się tworzyć je jedynemu. Jest więc nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale te lepsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wejdą z wizytą w pewien upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi ostatni o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można osiągnąć o dowolnej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to temat wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedne z najtańszych owoców na zbycie. Otrzymany napój jest piękny, smaczny i pożywny - ale każdy gęsty koktajl można rozważać jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym rodzajem koktajlu stanowi tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej robić go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i łatwe na wszelkim stoisku. Dobrym podejściem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta niesamowita praca będzie wygodnym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

moduł crmJak dodać status oferty handlowej w module CRM systemu Optima? | Systemy ERP | POLKAS

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zrobiony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! I że brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i gotowe materiały to również nie wszystko. Powinien mieć podobny sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z całej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu istnieje dużo takich efektów i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który tak spełni swoje wymagania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyczyni się nie tylko do deserów owocowych, ale także na dowód do wykonywania mrożonej kawy.