Ksiegowosc malej firmy chomikuj

Właściciele firm często szukają programu komputerowego, który uwolni ich od monotonnej i jedzącej godzina pracy przy prowadzeniu dokumentacji księgowej i rozliczeniach z urzędem skarbowy. Systemy księgowe spełniają wszystkie potrzeby bardzo bogatych odbiorców, łączy je jednak uniwersalność i możliwość obsługi. Co bardzo istotne, są one dostosowane do działających przepisów i elastyczne na końcu, aby odpowiadały wymaganiom jak najszerszego grona użytkowników. Oferta skierowana jest także do walut prowadzących całą księgowość, jak i firm pokrywających się w organizacji księgi zysków i rozchodów czyli na zasadzie podatku zryczałtowanego.

Enova księgowość ma szeroką gamę funkcji potrzebnych do sprawnego prowadzenia księgi handlowej: z zarządzania projektami kont, poprzez dekretację i księgowanie, dysponowanie rozrachunkami, po obsługę środków trwałych.

Enova jest programem niezwykle prymitywnym w obsłudze, o nowoczesnym interfejsie zapewniającym najlepszą funkcjonalność i wygodę pracy. Dzięki intuicyjnemu kreatorowi systemu początek książki z pomysłem nie sprawi problemów nawet kilka doświadczonym użytkownikom.

Ten zamiar w zderzeniu z pozostałymi zapewnia znacznie większą elastyczność. Oprócz pełnej funkcjonalności podstawowego systemu pozwala m.in. budować własne raporty i wydruki, na samodzielny sposób opisywać zdarzenia gospodarcze, wykonywać analizy zapisów według różnorodnych stron z użyciem tzw. pól własnych, bądź te rozliczać rozrachunki w stawkach lub ewidencjonować je według indywidualnych typów. Możliwa jest również realizacja swoich rozwiązań.

Podstawowe możliwości programu księgowego: prowadzenie KPiR lub ewidencji podatku zryczałtowanego; rejestrowanie i rozliczanie ewidencji VAT: zakupów, sprzedaży, rozliczenia metodą kasową, korekty VAT płatności, jakie nie były pokryte w sezonie; ewidencja środków trwałych, a dodatkowo wartości wewnętrznych i prawych; standardowa obsługa wynagrodzeń; obsługa operacji kasowych gotówkowych i bezgotówkowych, raporty kasowe; wystawianie deklaracji ZUS też możliwość eksportu do Płatnika.